ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

عسل طبیعی دِیلمون

انتخاب عسلِ اصل یکی از چالش هایی است که افراد همواره با آن رو به رو خواهند بود. عسل دِیلمون یک مجموعه زنبورداری است و شما مستقیم و بدون واسطه از کندو خرید می کنید. عسل های ما بر خلاف دیگر عسل های بازار حرارت نمی بینند و کاملا خام و ارگانیک هستند. اگر عسل های ما در آزمایشگاهی تست شد و طبیعی بودن و درصد قند آن غیرطبیعی بود نه تنها دو برابر هزینه محصول را به شما برگردانده بلکه هزینه آزمایشگاه را نیز پرداخت خواهیم کرد. تمام سفارشات بعد از تکمیل، در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده می شود.

پشتیبانی تلفنی

محصولات زنبور عسل دِیلمون

بهترین نوع عسل اصل کدام است؟

عسل تغذیه یا عسل ای که در تولید آن زنبورها مرتبا با محلول شکری تغذیه می شوند را همه به عنوان عسلی نامرغوب می شناسند اما باید این را بدانید که ، عسل طبیعی، اگر حرارت ببیند فرقی با عسل تغذیه ای نمی کند و خواص خود را از دست می دهد..

عسل خام  یعنی عسلی که فرآوری نشده  و حرارت ندیده باشد مرغوبترین عسل است.

منظور از خام بودن عسل یعنی اینکه عسل را همانگونه که از کندو برداشت می کنند به دست خریدار برسانند . در این مرحله ، شان عسل (عسل با موم ) را از کندو خارج می کنند و آن را در درون دستگاه اکستراکتور قرار می دهند . این دستگاه عسل را به وسیله نیروی گریز از مرکز از حفره ها خارج می کند و در پایین دستگاه جمع می کند .سپس عسل را از صافی عبور می دهند تا در آن ناخالصی وجود نداشته باشد و آن را در شیشه می ریزند . به طور معمول امکان خرید نمونه کارخانه ای این نوع از عسل وجود ندارد و شما باید از فروشندگان معتبری که خودشان کار تهیه و تولید عسل را انجام می دهند این نوع از عسل را خریدا نمایید. چرا که عسل خام هیچگونه مواد افزودنی طبیعی و مصنوعی را دارا نمی باشد. تمامی عسلهای دِیلمون خام هستند و مستقیم از زنبورداری تهیه و توزیع می شوند.

در فیلم کوتاهی که دراختیار شما قراردادیم، خواص عسل پرطرفدار چهل گیاه را به شکل خلاصه

بیان کرده ایم.

فرق بین عسل طبیعی و عسل خام (گرما ندیده) در چیست؟

عسل خام در واقع عسلی است که مستقیما از کندو گرفته و به فروش رسانده می شود. عسل خام به هیچ عنوان فرآیندهای مربوط به پاستوریزه کردن مثل گرما دیدن را دنبال نمی کنند و زنبورداران بعد از صاف کردن آن عسل را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان قرار می دهد و به همین دلیل نیز خواص آن به بالاترین شکل ممکن حفظ می شود.

اما عسل طبیعی به عسلی گفته می شود که، هیچگونه مواد افزودنی طبیعی یا مصنوعی را دارا نمی باشد اما در مقایسه با عسل های خام یک تفاوت عمده ای که دارد این است که فرآیندهای لازم برای پاستوریزه شدن را دنبال می کند و گاها افراد بر این باور هستند که به دلیل گرم و فیلتر شدن عسل طبیعی خواص آن نیز تا حدودی تحت تاثیر قرار می گیرد.

راه شناخت عسل مرغوب چیست؟

برای اینکه بفهمیم عسل طبیعی است یا نه !؟ در ابتدا باید به حواس پنج گانه ی خود بیشترین اعتماد را داشته باشید . یک عسل خوب قوام خوبی دارد که با لمس و دیدن آن کاملا مشخص می شود . همینطور طعم طبیعی و تازه آن معمولا با ته مزه ی دلنشین و عطر گلها همراه است.
عسل شناسان با تجربه، ابتدا عسل را بین دو انگشت خود گرفته و قوام آن را با توجه به نوع عسل ارزیابی می کنند . مثلا عسل مرکبات اصل ، قوام متوسطی دارد ولی عسل کوهستان طبیعی ، قوام و چسبندگی بالایی دارد .در مرحله بعد رنگ عسل را با رویت دقیق آن ارزیابی می کنند . مثلا یک عسل خوب مرکبات ، زرد روشن است ، اما یک عسل کوهی اصل، قهوه ای تیره رنگ است . در انتها برای افراد عادی مطمئن ترین راه شناخت و سفارش عسل طبیعی، انتخاب عسل با برگه ی آزمایشگاهی معتبر و دارای ضمانت بازگشت وجه است.امروزه یکی از استانداردهای مهم شناخت عسل مرغوب، نتایج آزمایشگاهی معتبر بر روی عسل است.

تمام عسل های دِیلمون دارای برگه ی آزمایشگاهی معتبر بوده و دارای ضمانت بازگشت وجه به مدت 7 روز می باشند.

فرق بین شکرک زدن عسل نامرغوب با رُس بستن عسل مرغوب در چیست؟

قبل ازهرچیزباید با فرق شکرک زدن و رس بستن عسل آشنا شویم .عسل رس بسته فرمی شبیه به روغن نباتی دارد. بلورهای تشکیل شده در آن کاملا نرم و فاقد هر گونه بلورهای جدا از هم و سخت است و رنگ و فرمی همچون کارامل دارد. وقتی عسل رس بسته را میل می کنید، هرگز دانه های سفت وسخت را زیردندان هایتان احساس نمی کنید. عسل طبیعی رس بسته ، به راحتی در دهان آب می شود ودرهنگام بلع احساس خارش وسنگینی درگلو نمی کنید. ولی درمقابل، عسل شکرک زده مملو از بلورهای سختی است که در زیر دندان صدا می کند و احساس خارش وزدگی از شیرینی فراوان را در هنگام بلع تجربه خواهید کرد.
وقتی درعسل حجم بالایی از آن را ، قند خام یا صنعتی تشکیل داده باشد شکرک در سطح رویی عسل ظاهر می شود؛ اما این موضوع در مورد رس بستن عسل معمولا برعکس بوده و عسل طبیعی از کف ظرف شروع به تشکیل رس می کند.حال با این توضیح می توان گفت : « عسل طبیعی باید رس ببندد و عسل غیر طبیعی قطعا شکرک می زند . »

عسل تقلبی هرگز شکرک نمیزند (رس نمیبندد) اما عسل طبیعی میتواند رسوب کند یا بدون رسوب باشد!

یکی از ویژگی های ظاهری عسل، فرآیندی است که طی آن قند موجود در عسل به صورت جامد در می آید که به این حالت عسل شکرک زده یا عسل رس بسته گفته می شود. اکثر مردم با دیدن عسل شکرک زده به یاد عسل تقلبی یا عسل تغذیه ای نا مرغوب می افتند اما باید بدانید که عسل یک محلول قندی بیش از حد اشباع هست که نمی تواند به صورت محلول باقی بماند.
پدیده شکرک زدن یک عسل طبیعی در دمای 14 درجه سلسیوس سریعتر اتفاق می افتد. اما معمولا در درجه حرارتهای پایینتر از 5 درجه و بالاتر از 25 درجه عسل طبیعی دیگر شکرک نمی زند.البته باید توجه داشت که نگهداری طولانی مدت عسل در دمای بالاتر از 25 درجه باعث ایجاد مواد زیان آور و از بین رفتن خواص عسل می شود. فرق بین شکرک در عسل طبیعی یا شکرک در مربا و عسل تغذیه نامرغوب در اندازه ذرات قند بلوری یا بسته شده است. ذرات رس عسل طبیعی بسیار ریزتر از شکرک عسل مربایی یا تغذیه است.

هرچه درصد رطوبت یا مقدار آب موجود در عسل کمتر باشد، شکرک زدن به تاخیر می افتد. باید بدانید که بیشترین قندهای موجود در عسل گلوکز و فروکتوز هستند (حدود 90% قند موجود در عسل) و خصوصیات و مقدار هر کدام از این قند ها از عوامل تعیین کننده در کیفیت عسل از نظر شیرینی، ارزش غذایی، قابلیت کریستالیزه شدن (شکرک) و میزان جذب آب است. 

سوالات متداول

یکی از اصلی‌ترین شاخص‌هایی که در آزمایش عسل مورد بررسی قرار می‌گیرد، مقدار ساکاروز موجود در آن است. معمولا پایین بودن ساکارز عسل را نشانه‌ی طبیعی بودن عسل می‌دانند. تست عسل برای این انجام می شود که مشخص شود زنبور از شهد گل تغذیه کرده است یا ازآب وشکر، که این آزمایش طبیعی یا تقلبی بودن عسل را نشان می دهد.

ساکارز نوعی قند است در گیاهان وشهد گل ها هم وجود دارد. هنگامی که زنبور برای جمع آوری شهد بر روی گیاهان وگلها می نشیند ، قند را باخود به کندو می برد و ذخیره می کند.
البته این قند تنها قند موجود در عسل نمی باشد و بخش زیادی از عسل طبیعی را فروکتوز وگلوکوز تشکیل می‌دهند که دو نوع دیگر از قند‌ها هستند. 

عسل طبیعی حاوی مقادیری از آنزیم‌ها، آمینواسید‌ها، مواد معدنی ،ویتامینها و آنتی اکسیدان‌ها است که خواص زیادی برای رشد و تقویت کودکان دارد.
اما نکته‌ای که باید به آن دقت شود این است که ،اگر چه عسل برای کودکان بسیار مفید است اما برای تغذیه آنها با عسل نباید عجله کرد و معمولا توصیه می‌شود که تا بعد از ۱۲ ماهگی نوزاد، از دادن عسل به صورت مستقیم و یا بصورت ترکیبی با شیر به کودک خودداری شود.
به دلیل وجود باکتری کلستریدیوم بوتولنیوم( Clostridium botulinum ) که در عسل وجود دارد، این نوع باکتری در اکثر غذاهای با منشاء طبیعی وجود دارد و در عسل نیز مقادیر کمی از آن وجود دارد. اما به طور کلی این باکتری می‌تواند در معده نوزادان زیر یک سال رشد کرده و تولید توکسین (سم )کند. کودکان بالای ۱۲ ماه می‌توانند به راحتی عسل را مصرف و هضم کنند.
بهتر است برای تغذیه کودکان بالای ۱۲ ماه با عسل نیز ابتدا یک وعده به کودک عسل داده و سپس ۴ روز صبر کنید و اگر علائمی از بیماری را مشاهده نکردید مصرف آن را ادامه دهید.

برای پاسخ بهتر به این سوال باید گفت که عسل های طبیعی ارزان قیمت در بازار عسل این روزها وجود ندارند و عسلهای ارزان قیمت به احتمال قریب به یقین، تقلبی هستند. البته هر عسل گران قیمتی هم ،متاسفانه نمی تواند اصلی باشد اما احتمال تقلبی بودن یک عسل گران قیمت کمتر است.

در بازار امروز که قیمت قند بالای 16000 هزار تومان است آیا یک عسل مرغوب می تواند قیمت پایینی داشته باشد؟! بنابراین اگر تنها معیار شما برای خرید عسل قیمت آن است بهتر است تجدید نظر کرده و به دام سودجویانی که با شعار فروش بی واسطه عسلهای بی کیفیت را روانه بازار می کنند گرفتار نشوید.  

تنها راه تشخیص و کیفیت سنجی عسل در آزمایشگاه های تخصصی عسل و انجام آزمون های فیزیکوشیمیایی، حسی و ارگانولپتیک و در ادامه تحلیل این نتایج توسط کارشناسان عسل است و سایر روش های ارائه شده به هیچ وجه امکان تشخیص کیفیت واقعی عسل را ندارند.

اگر زنبورعسل در یک مرتع اکثریت شهد را از یک گیاه خاص جمع آوری کرده باشد عسل تولیدی کندو دارای رنگ، عطر و طعم ویژه ای است و به عنوان عسل تک گیاه ارائه می شود. برای تولید عسل تک گیاه در یک مرتع بایستی تراکم گیاه خاص (مثلا گون یا آویشن) بالا باشد و فعالیت  زنبورعسل به صورت غالب روی آن گیاه باشد. زنبورهای عسل جهت مدیریت انرژی و زمان جهت جمع آوری شهد از رفتار خاصی پیروی می کنند که محققین به آن وفاداری گل نام می برند. زنبورعسل سعی دارد با صرف کمترین انرژی بیشترین راندمان را داشته باشد در نتیجه در یک مرتع که ده ها گونه گیاهی در موعد گلدهی است سعی در بازدید گل هایی دارد که بیشترین تراکم و بیشترین شهد را تولید می کند. به طور مثال در یک مرتع که گل ها مختلف یونجه، خارشتر، چوبک و علف پرستو باشد از آن جایی که یونجه در سطح وسیع کشت شده است اغلب فعالیت زنبورعسل بر روی گل های یونجه صورت می گیرد و به میزان کمتر سایر گل ها بازدید و شهد آن ها به کندو منتقل میشود. 

عسل هایی که در تولید آنها زنبوراز شهد گونه های مختلف گیاهی تغذیه کرده است را عسل های چندگیاه یا بهاره می گویند. این نوع عسل نیز کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در سال های مختلف بسته به تنوع شهد گیاهان مختلف رنگ، عطر و طعم متفاوتی می تواند داشته باشد.

همه عسل های دِیلمون به شرط ضمانت و کاملا طبیعی هستند اما تفاوت اصلی آنها در گل هایی است که زنبورعسل شهد آن ها را جمع آوری کرده است. زنبورداران با استقرار کلنی های زنبورعسل در مراتع با تنوع گیاهی مختلف عسل هایی با عطر، طعم و منشا گیاهی متفاوتی را برداشت می کنند. به طور مثال با استقرار کلنی های زنبورعسل در مراتع گون، عسل گون برداشت می شود و با استقرار کلنی در باغ مرکبات عسل مرکبات یا بهارنارنج تولید می شود. هر کدام از این عسل های تک گیاه خواص دارویی خاص خود را دارند.

طعم عسل ها تا حدی می تواند سلیقه ای باشد و با توجه به تنوع عسل های تک گیاه در ایران تعیین خوش طعم ترین عسل کمی سخت است اما با این وجود عسل های چند گیاه، کوهستان ،گون، کنار یا سدر بسیار پرطرفدار هستند. 

با وجود اینکه همه عسل های دِیلمون صد درصد طبیعی هستند اما میزان ساکاروز طبیعی آنها یکسان نیست ( در قسمت توضیحات محصول میزان ساکاروز هر عسل ذکر شده است) هر چقدر مقدار ساکاروز عسلی کمتر باشد آن عسل کیفی تر است از طرفی به خاطر میزان برداشت هر عسل قیمت خاص خود را دارد.مثلا عسل سیاه نسبت به عسل گون یک عسل بسیار لوکس و کمیاب بوده و میزان تولید آن بسیار محدود است بنابراین قیمت بالاتری نیز دارد.

عسل به جهت ماهیت و غنی بودن از قندهای طبیعی ساده و زودهظم در افزایش قند خون موثر است اما بایستی توجه داشت در صورتی که بیمار قند خون کنترل شده ای داشته باشد با نظر پزشک متخصص می توان عسل های طبیعی، سالم و خام رو جایگزین سایر شیرین کننده هایی اعم از قند و شکر نمود تا علاوه بر تامین منابع قندی مورد نیاز روزانه تاثیرات مطلوب آن در بلندمدت از جمله کاهش عوارض و علائم بیماری دیابت و حتی کاهش قند خون را در بلندمدت در پی داشته باشد.

به طور کلی خیر اما بهتر آن است که عسل ها ترجیحا تازه مصرف شود و عسل های زیر دو سال جهت مصرف ارجحیت دارند. عسل به مرور زمان در اثر شرایط نگهداری کیفیت آن کاهش می یابد.

به‌طورکلی مصرف ۳ تا ۵ قاشق غذاخوری عسل در روز کافی است که می‌توان یک تا دو قاشق غذاخوری را در وعده صبحانه همراه با شیر، یک قاشق غذاخوری را قبل از خواب و یک یا دو قاشق غذاخوری را نیز در میان وعده همراه با کیک و میوه‌های پخته‌شده مصرف کرد. به‌طورکلی هر فرد مجاز است که حداکثر ۱۰ درصد میزان کالری روزانه را از قندهای ساده همچون عسل تأمین نماید.

در صورتی که زنبورعسل در زمان ذخیره عسل با شربت شکر تغذیه شود عسل تولیدی در کندو به عنوان عسل تغذیه ای یا عسل شکری معروف است. زنبورداران کندوها را در مراتع مستقر می کنند و با تغذیه کندوها از شربت شکر (مخلوطی از آب و شکر) اقدام به برداشت عسل می نمایند. در این نوع زنبورعسل از شهد گل ها هم تغذیه کرده است اما غالبیت آن شربت شکر است. این نوع عسل کیفیت عسل طبیعی را ندارد و بسته به میزان شربت شکری که زنبوردار به کندو داده است کیفیت آن بسیار متفاوت خواهد بود.

این محصول که در واقع عسل نیست هیچ ارتباطی به زنبوردار و زنبورعسل ندارد بلکه در یک سری کارگاه های غیرمجاز با ترکیب شیرین کننده ها به همراه اسانس و رنگ های مصنوعی تولید می شود. این محصول به قیمت بسیار پایین در فروشگاه ها عرضه می شود و می تواند سلامت مصرف کنندگان را به خطر بیاندازد.

برخی از زنبورداران که هدف شون تولید بیشتر عسل است، در فصول بهار و تابستان با استقرار کندوها در مراتع کلنی ها را با یک شربت شیرین تشکیل شده از شکر و آب تغذیه می کنند. در این روش تولید عسل نسبت به عسل طبیعی افزایش می یابد. این عسل در صورتی که به عنوان عسل طبیعی عرضه شود تخلف و تقلب نابخشودنی است. متاسفانه سهم زیادی از بازار عسل ایران را این نوع عسل تشکیل می دهد. ادعایی که همواره برای فروش این عسلهای بیکیفیت ارزان قیمت مطرح می کنند همان داستان فروش مستقیم و بی واسطه از زنبوردار است درحالیکه فروش عسل طبیعی ارزان قیمت با شرایط کنونی تورم ومیزان برداشت طبیعی زنبورستان به علت کمبود بارندگی ها و کاهش مراتع ممکن نیست!

پشتیبانی تلفنی و آنلاین ما در تمام مراحل خرید در خدمت شماست و هر سوال یا مشکلی داشته باشید همراه شما خواهیم بود پس با خیال راحت خرید کنید.

چرا از دِیلمون خرید کنیم؟

تضمین اصالت کالا

ما متعهدانه از کیفیت و سلامت محصولات خود اطمینان داریم لذا آماده ایم تا 7 روز پس از خرید در صورت درخواست شما، بدون قید و شرط و با احترام محصولات را بازپس بگیریم.

پشتیبانی از مشتریان

در صورتی که هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید با دیلمون تماس بگیرید، مطمئن باشید از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تحویل فوری

تحویل سفارشات استان های البرز و گیلان در مدت زمان 24 ساعت
تحویل در سایر استان ها بین 2 تا 7 روز کاری
(بسته به روش ارسال و فاصله جغرافیایی)

– با خرید عسل طبیعی دِیلمون، از زنبوردارانی که در کار خود متعهد هستند حمایت می‌کنید. این زنبورداران مطمئن و متعهد به دقت انتخاب شده اند تا بتوانیم عسل خالص و ناب را برای شما ارسال کنیم. 

– با خرید اینترنتی عسل دِیلمون، هر نوع عسل درجه یک را که می‌خواهید را درب خانه تحویل می‌گیرید.

– برای اطمینان بیشتر شما 7 روز ضمانت بازگشت وجه داریم تا در صورت عدم رضایت از محصول آن را مرجوع کنید.

– تیم پشتیبانی تلفنی و آنلاین در تمام مراحل خرید در خدمت شماست و هر مشکل یا سوالی داشته باشید ما همراه شما هستیم.

– باعث خوش‌حالی ماست که مشتریان از عسل های اصل دِیلمون راضی هستند و نظرات انرژی بخش خود را برای ما می‌فرستند.

نظرات مشتریان عزیز ما درباره عسل طبیعی دِیلمون ...

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید.