ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

برنج ایرانی دِیلمون از دل شالیزارهای گیلان ...

برنج ایرانی از مرغوبترین انواع برنج در دنیاست ولی به خاطر دلالی و واسطه گری ها با قیمت بسیار بالاتری نسبت به قیمت مزرعه و شالیکوبی به دست مردم می رسد. دِیلمون با برخورداری از مزارع برنج ایرانی موفق به عرضه مستقیم برنج اعلای ایرانی به شکل گسترده و در سرتاسر کشور شده است.کارخانه بسته بندی و سورتینگِ برنج دِیلمون علاوه بر تامین برنج مصرفی خانواده، آماده همکاری با تمامی ارگانهای خصوصی و دولتی برای تامین برنج مصرفی آنها است.

پشتیبانی تلفنی

برنج ایرانی دِیلمون

عطر برنج دِیلمون تا هفت خونه اون ور ترم میره!

بعد از اینکه شلتوک برنج در شالیکوبی سفید می شود، برنجی بدست می آید که به آن برنج کارخانه می گویند. این برنج بسته به کیفیت ، درصدی خرده برنج دارد.
لازم است بدانیم، برنج خوب ایرانی در درجه اول باید یکدست و خالص باشد و برای اینکه برنج رویت خوبی هم داشته باشد آن را در دستگاه کالر سورتر الک زده و خرده برنج و ضایعات اعم از سنگریزه و کاه گرفته می شوند….
به این برنج که دوبار و با دقت الک شده است برنج سرالک می گویند. تمام برنج های ممتاز دیلمون دوبار الک شدند و سرالک هستند. امیدواریم این فیلم در انتخاب برنج خوب ایرانی مطابق با سلیقه شخصی شما،در انتخاب برنج کمک تان کند.

بهترین برنج ایرانی کدام نوع است؟

بیشترخریداران برنج ایرانی در وهله اول توقع دارند که برنج ایرانی خوش پخت ، خوش عطر و یکدست باشد ، ولی بعضی از انواع برنج ایرانی به خاطر اینکه عطر بیشتری دارند و خوش خوراک تر هستند مرغوبتر بوده و به خاطر تقاضای بیشتر بازار ، این گروه قیمت بیشتری دارند. ازجمله پرطرفدارترین انواع برنج ایرانی رقم های صدری، دم سیاه، طارم و هاشمی است . این رقم ها جزو انواع برنج کم محصول،خوش عطر و خوشپخت برنج ایرانی هستند اما به تناسب قیمت بالاتری هم دارند. برخی از انواع برنج ایرانی مثل ندا، فجر یا شیرودی جزو ارقام برنج پرمحصول هستند که پخت مناسبی دارند اما عطر و طعم آنها ضعیفتر است ، بنابراین قیمت کمتری نسبت به انواع برنج های کم محصول گروه اول دارند. یکی از مهمترین نکات در انتخاب برنج خوب ایرانی از هرنوعی که باشد، یکدستی و خالص بودن برنج است. به این نکته توجه کنید که قیمت یک برنج خالص ایرانی باید میانگینی از قیمت عرف بازار باشد، بنابراین اگر ملاک شما فقط قیمت پایین تر برای انتخاب و خرید برنج ایرانی باشد، ممکن است یک برنج اصطلاحا قاطی دار به دستتان بیاید! در سالهای گذشته متاسفانه برخی سودجویان انواع برنج ایرانی را با برنج های خارجی یا رقم های ضعیف ایرانی ترکیب کرده و به اسم برنج ایرانی درجه یک ولی ارزان قیمت! به فروش می رسانند. برای اینکار بهتر است از فروشندگانی معتبر و بی واسطه خرید کنید تا هم در هزینه خود صرفه جویی کرده باشید و هم برنجی یکدست نصیبتان شود. انواع برنج محلی جنوب کشور که عمدتا با اسم برنج چمپا محلی یا عنبربو شناخته می شوند نیز به خاطر عطر بالا، پخت خوب ، قیمت مناسب و طبع گرمی که دارند در چند سال اخیر خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. ظاهر برنج چمپا جنوب چاق و کوتاه قد بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

دلیل افزایش قیمت برنج ایرانی چیست؟

کشت برنج در ایران عمدتا به شکل نشاء انجام می شود که یکی از سخت ترین نوع زراعت است.در چند سال اخیر به علت نرخ تورم بالا ، قیمت نهاده های اصلی (سم ،کود ،بذر) مورد استفاده در زراعت برنج ، گاها افزایش 100% داشته است. هزینه های جاری کشت و داشت برنج هم درسال های اخیر، خیلی بالاتر رفته است به طوری که هزینه کارگری مزرعه، شخم زمین ، نشاء کاری و وجین علفهای هرز در هر هکتار شالیزار، دست کم افزایش  بالای 50 % داشته است. به همین منوال هزینه های پس از برداشت برنج مانند دروکردن، سفید کردن و کارگری کارخانه نیز با افزایش قابل توجهی روبه رو شده است و متاسفانه کشت و کار برنج خوب ایرانی را با چالشهای زیادی روبه رو کرده است. از طرف دیگر واردات و قاچاق برنج بی کیفیت خارجی و اختصاص ارز دولتی برای ورود قانونی برنج خارجی باعث عدم تعادل بازار برنج گردیده است. 

بسیاری از شالیکاران ما  زمین های کوچکی دارند که صرفه اقتصادی خوبی ندارد و اکثر این عزیزان با سختی های زیادی در امرار معاش خود رو به رو هستند. در کارخانه های شالیکوبی نیز هزینه های سفید کردن برنج و کارگری چند برابر شده است. همه این عوامل دست به دست هم داده است و باعث افزایش قیمت برنج مرغوب ایرانی شده است.

 متاسفانه در این میان دلالان بازار اقدام به سودجویی از آب گل آلود کرده و دست رنج اصلی کشاورز را به یغما 

می برند.کار از کشاورز و بهره برای دست‌های پنهان در بازار برنج!

شالیکاری عشق است و هنر

برنج؛ این محصول خوش عطر و طعم که یکی از غذاهای مهم در سفره هر ایرانی است، بعد از کاشت و داشت و برداشت هنوز کلی راه باید پشت سر بگذارد تا به دست شما برسد، شالیکاران  با زحمت وسختی فراوان و حتی خون دل، مراقب کشت خود هستند تا محصول به سرانجام برسد و شاید همین امر دلیل خوش عطر و طعم بودن برنج است که هر ساقه آن با عشق و مهر، کاشت، داشت و برداشت می شود….

اگر تاکنون برنج خارجی مصرف می‌کرده‌اید این قسمت را حتما بخوانید.

در کیفیت برنج های ایرانی شکی نیست، بعضی از مردم ممکن است به خاطر قیمت بالای آن، برنج های پاکستانی یا هندی را به منزل خود ببرند اما ما توصیه می کنیم برای مصرف روزانه خود از برنج نیم دانه یا سرلاشه ایرانی که نصف قیمت است به جای برنج های خارجی استفاده کنید! بعضی مردم هم فقط به خاطر پخت راحت تر و قد کشیدن بهتر برنج های خارجی آنها را مصرف می کنند مثلا برنج های هندی ارزان قیمت بازار که به آن برنج ماکارونی هم می گویند. نوعی از آن که در بازار وجود دارد اغلب کیفیت کمی در طعم، مزه و بو دارد و تنها مزیت آن قد کشیدن و دون شدن آن است. همچنین پخت آن راحت بوده و به مهارت خاصی نیاز ندارد. برنج های پاکستانی نیز انواع مرغوب کمتری دارند که در بازار کمتر انواع مرغوب و یک دست آن پیدا می شود. برنج خوب باید علاوه بر قد کشیدن، عطر و طعم خوبی داشته باشد و به خوبی ری کند. فقط با کمی افزایش مهارت آشپزی خود می توانید انواع برنج مرغوب ایرانی را به خوبی دم بیاورید.

با کمال ناباوری بازرگانی دولتی وزارت صمت (صنعت ،معدن ،تجارت ) ، سال گذشته نامه‌ای به سازمان ملی استاندارد ارسال کرد که بر اساس آن تا اول آذر ۱۴۰۰ رعایت استاندارد‌ها برای ورود برنج‌های خارجی ضرورتی نداشته باشد.در حالیکه تمامی کشور‌ها حتی برای ورود کالا‌های عادی که شاید با سلامت مردم ارتباطی نداشته باشد قوانین سختگیرانه و حداقل‌های استانداردی در نظر می‌گیرند ، البته مخالفت هایی از طرف انجمن برنج کشور با این موضوع مطرح شد ولی نتایج واقعی آن نامعلوم است. زیرا مافیای وارد کنندگان برنج همیشه به دنبال راهی هستند تا بتوانند برنج ارزان قیمت را خریداری و وارد کشور کنند. بنابراین پیشنهاد دِیلمون به شما هموطنان عزیز این است که برنج مرغوب ایرانی را حتی از نوع نیم دانه یا سرلاشه جایگزین برنج های بی کیفیت خارجی کنید. برخی خانوارهایی که روزانه برنج را سر سفره خود دارند نیز می توانند میزان مصرف هفتگی خود را کمتر کرده و به جای مصرف بیشتر یک برنج نامرغوب، برنج خوب ایرانی را متعادل تر مصرف کنند. به این شکل هم برای خانواده صرفه اقتصادی دارد و هم برنج سالم و خوب ایرانی مصرف خواهید کرد. 

سوالات متداول

در بین انواع برنج ایرانی شمال کشور، رقم های هاشمی، صدری، طارم محلی جزو خوش عطرترین و محبوبترین انواع برنج ایرانی هستند. انواع برنج ایرانی پرمحصول مثل ندا، فجر و شیرودی هم به خاطر پخت مناسب و قیمت کمتر، خصوصا در سالهای اخیر با استقبال خوبی از طرف مردم رو به رو شده اند. درحالت کلی بهتر است بسته به بودجه بندی مصرفی خانوار خود، انواع مختلف برنج ایرانی را جایگزین انواع برنج بی کیفیت خارجی کنید. پیشنهاد دِیلمون برای شما انواع برنج هاشمی ممتاز دیلمون است که بسیار معطر،خوشپخت و الک خورده است. اگر بودجه کمتری برای خرید برنج خوب ایرانی دارید ما به شما انواع برنج هاشمی سرلاشه یا نیمدانه را برای خوراک خانوار پیشنهاد می کنیم که 100% خالص ایرانی بوده و عطر و طعم فوق العاده ای دارند و به علاوه قیمت آنها مناسبتر است همچنین می توانید برای مراسم و میهمانی های خود هم از انواع برنج ایرانی پرمحصول تمام دانه مثل فجر یا شیرودی استفاده کنید.

ما درکارخانه شالیکوبی دِیلمون بعد از سفید کردن برنج (یعنی جدا کردن پوسته یا سبوس از دانه برنج) یک محصولی را تولید می کنیم که بین 3 تا 6 % خرده برنج دارد. به این نوع برنج اصطلاحا برنج کارخانه یا کشاورز گفته می شود که پخت خیلی خوبی هم دارد. در مرحله بعد برای اینکه تقریبا همه خرده برنج ها را از برنج کارخانه ای جدا کنیم آنها را در دستگاهی به نام سورتینگ برنج ریخته تا همه ی سنگ ریزه و خرده برنج های آن گرفته شود. لازم به ذکر است در این مرحله هم بسته به این که دستگاه سورتینگ بر روی درجه جداسازی ضعیف یا قوی تنظیم شده باشد، مقدار کمتر یا بیشتری از خرده برنج ها گرفته می شود. برخی کارخانه ها دقت دستگاه سورتینگ را کمتر می گیرند تا لاشه برنج کمتری تولیدکنند اما در دیلمون تمام انواع برنج ممتاز  اصطلاحا سرالک بوده و با دقت بسیار بالایی خرده برنج های آن گرفته شده است.

بعد از سورت کردن برنج کارخانه در دستگاه سورتینگ انواع برنج لاشه ایرانی شامل سرلاشه و نیم دانه که در واقع همان خرده برنج های موجود در برنج کشاورز هستند، تولید می شوند. برنج سرلاشه از نظر کیفی بالاتر از برنج نیمدانه است و ترکیبی از برنج نیم دانه و تمام دانه هایی است که از دستگاه سورتر رد شده اند. بنابراین بعد از پخت ظاهر مناسبتری دارد و شما می توانید برنج سرلاشه را  کته یا آبکش پخت کنید.برنج نیم دانه ریزتر بوده و بیشتر برای کته کردن و خوراک روزمره خانوار مناسب است. انواع برنج سرلاشه و نیمدانه به خاطر اینکه کیفیت برنج خالص ایرانی را داراست و همینطور قیمت مناسب برای مصرف روزانه خانوار ایرانی پیشنهاد می شوند.

– برنج ایرانی اصل باید دانه های باریک ، بلند وشیری رنگ داشته باشد( البته به جز برنج فجر که ظاهر شیشه ای شفافی دارد) هنگام خرید دقت کنید که برنج خرده نداشته باشد و یکدست باشد. دانه های برنج خوب نباید بند زده باشند اگر بندزدگی برنج زیاد باشد در موقع پخت برنج اصطلاحا وا رفته و له می شود.

یکی از راه های مهم شناخت برنج خوب قیمت آن است شما نمی توانید یک برنج خوب خالص ایرانی را با میانگین قیمت نامتعارف و خیلی پایینتری در بازار بدست آورید مگر آنکه برنج یکدستی نباشد! البته قیمت های خیلی بالا نیز تضمینی بر خوب بودن برنج نیست بنابراین بهتر است که از فروشندگان معتبر محلی برنج مصرفی خانوار خود را تهیه کنید. مجموعه ی دِیلمون با استقرار در استان گیلان و برخورداری از مزارع برنج هاشمی ، نظارت قدرتمندی بر کیفیت و قیمت تولیدات خود داشته و تمامی انواع برنج ایرانی دِیلمون دارای گارانتی بازگشت وجه به مدت 7 روز است. بنابراین می توانید با خیال آسوده برنج دِیلمون را انتخاب کنید.

 

در حالت کلی رقم های برنج دو دسته هستند کم محصول یا پرمحصول. رقم های کم محصول مثل برنج هاشمی انواع برنج ایرانی هستند که میزان برداشت آنها در واحد سطح در مزرعه کمتر هست اما عطر و طعم دلپذیرتری دارند. برنج های پرمحصول میزان تولیدشان در واحد سطح مزرعه بیشتر است اما کیفیت کمتری نسبت به انواع کم محصول از نظر طعم و عطر دارند.

برنج فجر و شیرودی جزو انواع برنج پرمحصول می باشند. از نظر پخت ظاهر خیلی خوب اما عطر و طعم ضعیف ای دارند.برنج فجر از نظر شکل ظاهری شفاف یا شیشه ای بوده و کشیده است ( شبیه بعضی از انواع برنج خارجی) ، پخت خوب و عطر متوسطی دارد.برنج فجر یک برنج اصلاح ژنتیکی شده یا به اصطلاح تراریخته می باشد ،که توسط محققان عرصه برنج جهت بهره برداری بیشتر محصول و مقاومت در برابر آفات تولید شده است .

برنج شیرودی حالت شیری رنگی داشته و از نظر ظاهری شبیه برنج هاشمی است اما عطر و طعم آن خیلی ضعیف تر ازبرنج هاشمی است.به خاطر تشابه ظاهری برنج شیرودی با هاشمی، متاسفانه برخی افراد سود جو این دو نوع برنج را با نسبتهای مختلفی قاطی کرده و به اسم برنج هاشمی خالص و گاها ارزان قیمت تر می فروشند.

برنج عنبربو عمدتا در جنوب ایران در استان خوزستان کشت می شود . اما معمولا شهر شوشتر را با بهترین نوع برنج عنبر بو آن می شناسند.

برنج عنبربو از نظر ظاهری جاق وقد کوتاه است ومانند سایر برنج های ایرانی قد نمی کشد .دارای عطر وبوی زیاد وطعم خوب می باشد، برخالف برنجهای شمال که طبع سردی دارند ، برنج عنبربو طبع گرمی دارد و روش پخت آن با سایر برنج های ایرانی فرق دارد .

برای آبکش کردن برنج عنبربو بهتر است حدود یک ساعت قبل از طبخ ، برنج را در مقدار کافی آب نمک بخیسانید . طریقه طبخ آن مثل سایر انواع برنج سفید ایرانی است با این تفاوت که زودتر به پخت کامل می رسد .برای اینکه یک برنج خوب آبکشی شده داشته باشید بهتر است موقعی که برنج داخل آب جوش ریخته می شود یکی دوبار برنج را چک کنید وقتی که خوب مغز پخت شد ( وقتی که برنج بین دو انگشت راحت دو نیم شد) بعد برنج را آبکشی کنید و دم بگذارید .

در این مرحله دقت کنید اگر برنج زیادی نرم شود ، حالت له شدگی پیدا میکند . شما می توانید برای دفعات اولی که این برنج معطر خوزستانی را طبخ می کنید ، کمی برنج را اصطلاحا زنده تر آبکش کنید و بعد اینکه آن را در قابلمه ریختید و دم گذاشتید ، در صورت نیاز دوباره به آن کمی آب اضافه کرده و اجازه بدهید آرام دم بکشد .

برنج عنبر بو برای  کته کردن بیشتر مناسب است و فقط باید به مقدارآب و زمان کته کردن دقت کنید . در بهترین حالت بهتر است که آب کمتری را برای کته کردن آن در نظر بگیرید و درصورت نیاز بعدا به آن آب اضافه کنید . برای کته کردن برنج عنبر بو اول شعله اجاق را زیاد کنید و بعد جوش آمدن آب برنج ، شعله را کم کنید و در آخر برنج را  روی شعله پخش کن بگذارید تا به مدت حداکثر 40 دقیقه با شعله ملایم دم بکشد .

بله شما می توانید برای خرید نمونه برنج از طریق واتس آپ پیغام بگذارید یا با ما تماس بگیرید.

پشتیبانی تلفنی و آنلاین ما در تمام مراحل خرید در خدمت شماست و هر سوال یا مشکلی داشته باشید همراه شما خواهیم بود پس با خیال راحت خرید کنید.

شما بعد از انتخاب برنج مورد نظرخود و افزودن آن به سبد خرید، می توانید یکی از روشهای ارسال کالا با پست پیشتاز یا پست سفارشی را انتخاب کنید. براساس میزان سفارش و محل سفارش مبلغی برای هزینه ارسال شما محاسبه می شود که بر اساس تعرفه های جدید اداره پست می باشد. فیش پرداخت اداره پست همراه مرسوله برای شما ارسال می شود. ارسالی های پستی از طریق اداره پست استان گیلان انجام می شوند. اگر در تهران یا کرج هستید و می خواهید با اسنپ باکس یا تیپاکس سفارش خود را تحویل بگیرید با ما تماس گرفته یا در واتس آپ پیغام بگذارید. پیشنهاد ما برای ارسال برنج برای شما این است که اگر در محدوده تهران یا کرج هستید، از طریق اسنپ باکس سفارش خود را بگیرید، چون ارسال برنج برای این شهرها از طریق پخش ِکرج انجام می شود و هزینه ارسال برای شما تقریبا مشابه پست سفارشی از گیلان بوده ولی در همان روز می توانید برنج را تحویل  بگیرید. 

ارسال سفارشات عمده برنج (بالای 50 کیلوگرم) با ترمینال باربری یا باربری اختصاصی دیلمون انجام می شود شما می توانید با شماره 09124204199 برای سفارش عمده تماس بگیرید.

چرا از دِیلمون خرید کنیم؟

تضمین اصالت کالا

ما متعهدانه از کیفیت و سلامت محصولات خود اطمینان داریم لذا آماده ایم تا 7 روز پس از خرید در صورت درخواست شما، بدون قید و شرط و با احترام محصولات را بازپس بگیریم.

پشتیبانی از مشتریان

در صورتی که هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید با دِیلمون تماس بگیرید، مطمئن باشید از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تحویل فوری

تحویل سفارشات استان های البرز و گیلان در مدت زمان 24 ساعت
تحویل در سایر استان ها بین 2 تا 7 روز کاری
(بسته به روش ارسال و فاصله جغرافیایی)

– با خرید برنج ایرانی دِیلمون، از تولید برنج داخلی و شالیکاران حمایت می‌کنید.

– با خرید اینترنتی برنج، هر نوع برنج اعلای ایرانی را که می‌خواهید، به راحتی درب خانه تحویل می‌گیرید.

– با انتخاب برنج ایرانی دِیلمون بی واسطه از کارخانه شالیکوبی خرید کرده و برنج خالص ایرانی را تحویل بگیرید.

– برای اطمینان بیشتر شما 7 روز ضمانت بازگشت وجه داریم تا در صورت عدم رضایت از محصول آن را مرجوع کنید.

– تیم پشتیبانی تلفنی و آنلاین در تمام مراحل خرید در خدمت شماست و هر مشکل یا سوالی داشته باشید ما همراه شما هستیم.

– باعث خوش‌حالی ماست که مشتریان ما از برنج دِیلمون راضی هستند و نظرات انرژی بخش خود را برای ما می‌فرستند.

نظرات مشتریان عزیز ما درباره برنج ایرانی دِیلمون ...

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید.